Megvédték Világbajnoki címüket, sőt még tetőzték is azt

Megvédték Világbajnoki címüket, sőt még tetőzték is azt

Május 24–28. között a horvátországi Porecben 10. alkalommal szervezték meg a Dance Star táncvilágbajnokság döntőjét, ahol  55 ország mintegy 58 ezer versenyzője mérte össze tudását a jelenkori táncok különböző válfajában. A világbajnokságon való részvételt egy kvalifikációs verseny előzte meg, ahonnan egyesületünk tánc szakosztályának versenytáncosai a B-ligába jutottak tovább négy produkcióval, és Porecben 30 versenyzővel  képviselték Sepsiszentgyörgyöt és Háromszéket.
A négy napig tartó világbajnokságon versenyzőink május 25-én és május 26-án léptek színpadra, illetve május 28-án a díjkiosztó ünnepségen izgulhattak.
„Idén már tudtuk, mi vár ránk a világbajnokságon, és a célunk az volt, hogy csapatainkkal az első három hely egyikét megszerezzük. Szeretnénk megköszönni a gyerekeknek, szülőknek, a varrónőnknek, Bartók Ildikónak és minden támogatónknak, hogy továbbra is hittek bennünk, támogattak és együtt megvalósítottuk célkitűzésünket, dicsőséget szerezve városunknak” – mondta Vass-Vitus Kinga és Molnár Enikő táncoktatóink.
Eredmények (MTV Comercial kategória):
- aranyérem: 7–8 éves korosztály, csoport kategória: Coman Emília, Gombos Andrea, Koós Adrienn, Imreh Zsejke, Szylveszter Henrietta, Briana Bălănică, Alexandra Bălănică, Lorena Cojocaru Vlad
- aranyérem: 9–12 éves korosztály, formáció kategória: Stinghe Szófia Leila, Cojocaru Adrienn Kriszta, Denisa Cernescu, Barabási Janka, Policsek Orsolya, Policsek Hanna, Rianna Trandafir, Sándor Mátyás, Pataki Adrienn, Bianca Samanta Boriceanu, Raluca Tafta, Andreea Moldovan, Dobri Anita, Imreh Izabella
- ezüstérem: 13–16 éves korosztály, csoport kategória: Brandabura Ingrid, Imre Diána, Albert-Nagy Noémi, Andreea Moldovan, Rianna Trandafir, Badi Apolka, Zsigmond Zsanett, Beatrice Boriceanu, Stinghe Szófia Leila, Cojocaru Adrienn Kriszta, Denisa Cernescu
- 14. hely: felnőtt, duó, trió, quartet kategória: Badi Apolka, Albert-Nagy Noémi, Miklósi Boglárka, Dima Kozmin.

A világbajnokságon való részvételt az alábbi támogatók segítségével tudták biztosítani: Hope Sped, Weekend, Hortigala, Salvia, New Fashion, Zarah, AFACOV, Humaret Alapítvány, Walor Ro, Sibaro, 24 TBK Cons, Dea Impex, Compact, Sky Distrib, Transilvania Broker, Tricomserv, Servint, Agri-Com Sec, Adonis, PPC, Prodcom Kovamat, Yunga Logistic, Kron-Tour, Tribox, Comsig Coral, Natur Island, LAM IFN szövetkezet, Izoplus Building, Transfarm, Dio Panprod, Bertis, Conrep, Agroservice, Grimas, Batu Comert, Trio Impex, Dunapack, Multinumber.
Köszönet a támogatásért és további sok sikert kívánunk.