Még Jakab Eszternek is összejöhet !?

Egyesületünk karate szakosztályának sportolói Budapesten versenyeztek a Hungarian Open nemzetközi karate versenyen, amely egyben utolsó fordulója volt a 2024-es grúziai korosztályos Európa Bajnokság kvalifikációs versenysorozatnak. A 10 nemzetet 831 sportolója között volt azon 23 fős székelyföldi küldöttség is, akiknek hat alkalommal sikerült dobogóra állniuk, két ezüst- és négy bronzérem összteljesítménnyel.

" Egy nehéz versenynap után vagyunk túl, ugyanis reggel 9 órától közel éjfélig versenyeztek sportolóink. Aki kiemelkedően teljesített, az Jakab Eszter kadet -61 kg-os sportolónk, aki egész a döntőig küzdötte magát, ahol szlovák ellenfelének sikerült csak megállítania egy szoros küzdelemben. Ezzel az eredménnyel Eszter kvalifikációs pontot szerzett és pontegyenlőség alakult ki egy másik UTE-es sporttársval, ezért ún. szétmérközésre kerül sor a grúziai keret-tagságért. Akinek biztos lett a kijutás az Török Panka kadet -54 kg-os sportolónk.
Összességében nem hozta a csapat a hozzá fűzött reményeket, de a kitűzött cél ugyanakkor teljesült.
"- nyilatkozott Vass Hunor edző.

Eredmények:

EREDMÉNYEK HUNGARIAN OPEN 2023
Csapatunk következő megmérettetése az olaszországi Velencében megrendezendő Youth League versenysorozat idei utolsó állomása lesz, ahová 9 sportolóval utazunk december első felében.

Köszönjük szépen a szülők önzetlen segítségét és támogatóinknak, partnereinknek az anyagi segítséget:

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata, Kovászna Megye Tanácsa, Orex, Comert Ata, Simiro, ReSelecto, Maravet, Sport Világ, Twins Construct, Papo, Sebert Tehnologie, Tóth-Pál zálogház,Totalterm, Diopanprod, Nasa, Sajgo Trans.