Éremeső a Sport-All sízőinél

Egyesületünk alpesi-síszakosztályának csapata az elmúlt hétvégén két helyszínen teljesített. A Szeben megyei Szebenjuharos a Reménység Kupának (edző Vitus Huba), míg a Hunyad megyei Straja üdülőtelep a Mini Román Kupa első szakaszának (edző Bocz Attila) adott otthont. A két-két napos rendezvényen mondhatni az első versenyük sportolóinknak idén, amelyet havon rendezhettek meg.

Január 14-15-én került sor Szebenjuharoson (Paltinis) az országos Cupa Sperantei síverseny megszervezésére, melyen a Sport-All síszakosztálya 12 versenyzőt indított Vitus Huba edző vezetésével. Sízőink méltóképp helyt álltak a színvonalas mezőnyben: 5 arany, 2 ezüst és 3 bronz érmet gyűjtöttek be.

Gratulálunk a versenyzőknek.

Köszönjük a szülőknek a bizalmat és támogatást, ugyanakkor a Endro SRL, Dalia Prod SRL, SKY Distribution SRL, Foxy SRL, Vitus Residence cégeknek az anyagi támogatást.

Csapatunk másik fele a Hunyad megyei Sztrázsán vettek részt a Román Mini Kupa első fordulóján Bocz Attila edző vezetésével.

A hétvége két versenyből állt, szombaton a Piticot Kupa, vasárnap pedig a Sztázsa Kupa zajlott, kitünő igazi téli körülmények között. Az ország legjobb gyerekcsapatait felsorakoztató versenyen, a startnál 132 gyerek mérhette össze tudását négy kategóriában. Hat versenyzőnk állt starthoz :

Molnár Gergő (2014-205) első nap 17, második nap 18 helyen végzett

Szabó Aliz (2012-2013) mindkét nap a 16 helyen zárt

Koncsag Zsolt (2012-2013) csapatunk gyergyószentmiklósi versenyzője első nap nagyon szoros küzdelemben a 6. helyen, második nap pedig sajnos kicsúszott egy remek start után és a 23. volt a mért ideje.

Ugyanebben a kategóriában volt még egy versenyzőnk Varga Orbán Ábel első nap kicsúszott, igy a 26, második nap pedig a 11 helyezést szerezte.

A HC kategóriában Tulit Eszter nagyszerűen versenyzett, első nap 5, második nap a 6 lett.

A fiúknál Páll Andor a nyolcadik illetve vasárnap a 9 lett a mezőnyében.

A Román Mini Kupa második fordulóját Sugásfürdőn kellett volna szervezzük, tudtuk meg Bocz Attila edzőtől, aki elmondta, hogy hóhiány miatt elhalasztottuk egy későbbi időpontra, a szervezőkkel kell egyeztetnünk az esetleges dátumról.

Csapatunkat elkisérte Bíró Maja U16-os versenyzőnk aki edzésen vet részt, mivel hó nem nagyon van a közelben. Ő egy nagyon intenzív felkészülési időszakon van túl, viszont a nemzetközi versenyeket is egymás után törölték, egy verseny se volt megtartva melyre el mentünk volna. Zöld Róbert felnőtt versenyzőnkkel is ugyszintén ez volt a helyzet. Két olaszországi versenyt néztünk ki mindkét versenyzőnknek, reméljük meg lesznek tartva.