16 országos bajnoki cím karatésainknak

Egyesületünk karate szakosztályának versenyzői a Román Országos Shotokan stílusbajnokságon vettek részt, amelyet Bodzavásáron rendeztek meg az elmúlt hétvégén szombaton. Az ország 36 klubjából érkezett 640 sportoló között méltón helytállt egyesületünk 40 versenyzője is, akik összesen 34 alkalommal állhattak dobogóra. Az idei országos stílusbajnokságon 16 országos bajnoki címet, 8 ezüst és 10 bronzérmet szereztek sportolóink.
40 Vargha Zselyke 10-11 év/-40 2

Az idei szezon első versenye volt, ahol mindenképp kimagaslóan szerepeltek versenyzőink. Arányaiban és összesítve számolva - mivel mi csak küzdelem (WKF kumite) versenyszámban neveztünk- szerintem egy előkelő helyen végezhettünk. Célunk volt ezen a versenyen a keret bővítése és új, kis versenyzők bevonása, akiket kezdő kategóriákban indítottunk. Utóbbi kezdeményezés is sikeresnek bizonyult, hiszen közel mindenki kiskaratéka éremmel térhetett haza.
Külön köszönetet érdemel Vitályos Eszter az edzői feladatok elvégzéséért és Siklódi Máté, akik a versenyzés mellett edzőként is segített.