Egyesületünk Domján Áron agykontroll oktatót látta vendégül szeptember 23-24.-én, aki két napos tanfolyamot tartott Sportkontroll néven. Az esemény helyszínéül a Székely Mikó Kollégium díszterme szolgált -ezúton is köszönet az intézménynek az önfeledt partnerségért és támogatásért-. Az ismert Silva módszerből merített agykontroll technikákból tanulhattak a tanfolyam résztvevői és ezek alkalmazhatóságát sajátították el a saját sportágukra vetítve. A több mint 40 fős oktatáson részt vett számos sportág edzője és gyakorlója egyaránt.

A hallgatóság soraiban találhattunk számos asztaliteniszezőt, fallabdázót, futót, kosárlabdást, aerobik oktatót, testépítőt, valamint a sportoló gyerekek szüleit is. Egyesületünk sportágainak oktatói illetve sportolói is szép számban képviseltették magukat. Az intenzív tanfolyam, amely két napon keresztül 9-9 órát jelentett kisebb szünetekkel, úgy gondolom elengedhetetlenül fontos egy sportoló -legyen az profi vagy akár amatőr- tökéletes felkészülésében, sőt mondhatnánk, hogy a mentális felkészültség is nagyban meghatározó lehet a teljesítményben. A továbbiakban nincs más mint, hogy gyakorolni és alkalmazni az elsajátított technikákat a teljesítményünk fokozása érdekében. Ez úton is meg szeretnénk köszönni Domján Áron oktatónak, hogy eljött és megosztotta ezen módszereket a helyi sportolók-edzők köreiben. És végül, de nem utolsó sorban köszönet a tisztelt hallgatóságnak, remélve, hogy a közel jövőben már hasznosítani is tudják a sportkontroll módszereit.